Cennik wynajmu sprzętu do obsługi zawdów narciarskich


W ofertę zawodów narciarskich wchodzą nasępujące składowe, które powoduję, że każde zawody narciarskie pozostają w pamięci uczestników.

Oto co przygotowujemy organizując dla Państwa Zawody Narciarskie:


Sporządzenie list startowych

Jest to niezbędny element do płynnego oraz sprawnego przeprowadzenia konkurencji. Powoduje, że każdy z zawodników wie (kiedy, po kim) będzie startował. Pozwoli to zawodnikom odpowiednio wcześniej przygotować się do startu, kiedy przeprowadzić ostateczną rozgrzewkę.

Ustawienie trasy przejazdu ( slalom, gigant )

Trasę ustawiamy w taki sposób aby każdy z uczestników mógł sobie z nią poradzić. Zwracamy szczególną uwagę na ukształtowanie terenowe, jak również warunki śniegowe.

Zabezpieczenie i wygrodzenie trasy
Trasa podczas zawodów powinna być tak wydzielona i zabezpieczona i na tyle widoczna aby nikt z postronnych uczestników stoku nie wjechał na trasę na której rywalizują zawodnicy.

Elektroniczny pomiar czasu
W dobie elektroniki niewyobrażalne jest aby mierzyć czasy przejazdu zawodników ręcznie stoperami dlatego dysponujemy sprzętem, który dzięki systemowi radiowemu łączy start z metą.

Chronoprinter
Tryb pomiaru czasu oraz wybór precyzji pomiaru (do 1/1000 sek.)
- Ranking dla jednego przejazdu lub sumy 2 przejazdów.
- Tworzenie nowego przejazdu.
- Ściąganie uaktualnień oprogramowania przez internet (UPGRADE).
- Zmiana parametrów (czas blokowania wejść, opóźnienie wyświetlania, kontrast wyświetlacza LCD, itd.).
- Wstawianie czasów.
- Włączenie lub wyłączenie drukarki.
- Start indywidualny lub grupowy
- Wyłączenie urządzenia z zachowaniem wszystkich informacji dot. pomiaru czasu (nawet po wyjęciu baterii)

Bramka Startowa
W związku z wymaganiami FIS, bramka startowa HL7-1 zapewnia 2 osobne wyjścia czasowe.
Otwarcie bramki następuje po mocnym pchnięciu pręta startowego. Zapobiega to niepożądanemu otwarciu bramki przy lekkim dotknięciu ruchomej części urządzenia.
W mechanizm otwierający wbudowano elementy hamujące, co eliminuje zjawisko odbicia się pręta po otwarciu bramki.
Nowy pręt startowy cechuje się dużą sztywnością i trwałością. Pręt montowany jest w bramce startowej przez przełożenie go przez otwór w ruchomej części mechanizmu i zablokowany przez mechanizm sprężynowy.
Produkt cechuje najwyższa jakość wykonania, co zapewnia niezawodność w ekstremalnych warunkach.

Fotofinish
Fotocela na podczerwień o wyjątkowo korzystnym stosunku jakości do ceny oparta na technologii odbicia. Jej zadaniem jest zatrzymanie biegnącego czasu po przecięciu linii mety przez zawodnika
Odległość między fotocelą a lusterkiem do 20m.
Wewnętrzne źródło zasilania, jak również wejście na zewnętrzne zasilanie - 6-12V DC. Jeżeli zewnętrzne zasilanie zawiedzie, baterie zapewniają poprawną pracę urządzenia.
Możliwość ustawienia czasu trwania impulsu.
2 diody informują o stanie baterii oraz impulsie (przecięcie fotoceli).
Mocowanie na standardowych fotograficznych stojakach lub na podpórce HL 4.

Zestaw radiowy
System impulsów radiowych i transmisji danych, składający się z nadajnika i odbiornika, został stworzony w oparciu o najlepszą technologię transmisji radiowej sygnałów czasowych. Zapewnia on wyjątkową jakość.
Zdolność działania na długich dystansach oraz wysoka precyzja sygnałów czasowych są 2 podstawowymi cechami systemu, używającego cyfrowej technologii komunikacji (technologia ta znajduje szerokie zastosowanie w telefonii komórkowej.

Obsługa sędziowska ( sędzia główny, sędzia startowy, sędziowie boczni)


Nieodzownym elementem jest obsługa sędziowska na trasie.
Sędzia główny zawodów prowadzi całą pieczę nad zawodami na jego wyraźne zezwolenie sędzia startowy może wypuścić kolejnego zawodnika na trasę. Do sędziego głównego również należy sporządzenie wyników zawodów.
Sędzia startowy do obowiązków sędziego startowego należy przygotować kolejność zawodników do zjazdu, następnie do niego należy odliczanie startowe po otrzymaniu komendy od sędziego głównego oraz braku przeciwwskazań od sędziów bocznych.
Sędziowie boczni na trasie mają za zadanie zwracać uwagę czy każdy uczestnik zawodów przejechał zgodnie z wyznaczoną trasą. Dodatkowo obowiązkiem sędziów bocznych na trasie jest usuwanie utrudnień na trasie jak również zgłaszanie tego sędziemu startowemu. (upadek zawodnika, wyrwana bramka przejazdowa, zerwana płachta gigantowa).
Łączność pomiędzy wszystkimi sędziami oraz obsługą medyczną jest radiowa co pozwala na szybkie reakcje dostosowane do sytuacji.

Sporządzenie wyników zawodów
Czym byłyby zawody bez wyników.. Dlatego wyniki sporządzamy zgodnie z regulaminem danych zawodów z możliwością podziału na kategorie np. kategoria Kobiety-Mężczyźni, Klasy I-III Klasy IV-VI Gimnazja dziewczyny, Gimnazja chłopcy, Open, itp...

Przygotowanie regulaminu zawodów
Mając doświadczenie organizując zawody różnych kategorii pomożemy w przygotowaniu regulaminu polega to między innymi na tym aby podzielić tak kategorie, w których startują zawodnicy nie było widać różnicy w umiejętnościach jeszcze przed zawodami staramy się tak dobierać roczniki aby np. w jednej kategorii nie startowało dziecko w wieku 5 lat i jednocześnie 11lat. 6 lat różnicy w tym wieku to bardzo dużo ale już w wieku 17-24 nie ma takiego znaczenia..W dalszej części przygotowania regulaminu chcemy rozwiązać wszelkie wątpliwości uczestników co do przeprowadzenia zawodów, przejazdu zawodników, bo jak wiadomo gdzie jest rywalizacja każdy ma swój punkt odniesienia do zaistniałej sytuacji.
 
Obsługa konferansjerska


Tu jest bardzo duże pole do popisu dla osoby prowadzącej ma ona za zadanie przede wszystkim takie nakręcenie widowni oraz pozostałej części zawodników aby zwiększyć w każdym jak największą dawkę emocji. Niecodzienne komentarze podczas nietuzinkowych sytuacji. To wszystko to co powinno się każdemu podobać.

Zabezpieczenie medyczne

 
Jak podczas wszelkich zawodów sportowych potrzebna jest ekipa medyczna tak w przypadku zawodów narciarskich wymaga to specjalnej ekipy która jest w stanie w bardzo szybkim tempie pomóc osobie poszkodowanej (oby takich przypadków nie było wcale).


Obsługa biura zawodów
Obsługa biura zawodów to niemal najważniejszy organ zajmujący się realizacją zawodów narciarskich. Przy pomocy biura mamy zapewnione sprawne i szybkie wydanie numerów startowych. Sprawdzenie czy przypadkiem kogoś nie brakuje na listach startowych. Jednak najlepsza praca biura zawodów nie będzie miała efektu jeśli zawodnicy sami nie sprawdzą czy wszystko się zgadza przy ich nazwisku (numer startowy, wiek, płeć,kategoria, itp.)
W tym miejscu apel do zawodników o sprawdzenie swoich danych w listach startowych. Przy wydruku wyników, dekoracjach zwycięzców okazuje się, że ktoś został pominięty bądź zakwalifikowany do innej grupy, powoduje to niepotrzebne protesty, opóźnienia, nerwy, rozczarowanie.

Koszulki startowe
Najlepszą identyfikacją zawodnika jest numer na koszulce startowej pozwala na pełną kontrolę nad tym kto był na trasie jaki osiągnął wynik. Może być bardzo miłym prezentem za uczestnictwo w zawodach, jak również miejscem na niekonwencjonalną reklamę.

Tyczki i płachty gigantowe
Bez powyższych elementów nie było by możliwości wyznaczenia trasy zawodów. Przejazd po trasie pokazuje, że nie tak proste jest to jak po wybranej przez samego siebie trasie.

Dla rozluźnienia sytuacji stresowych w oczekiwaniu na wyniku proponujemy organizację zawodów na wesoło np. wyścigi na dętkach, snowtubing, czy też wyścigi w nartach wieloosobowych.
zaufali nam: